آریا . جمعه 22 اسفند 1393 01:48 ق.ظ نظرات ()
معماری پرش کیهانی www.dr-plan.com
www.dr-plan.com

ž            معماری پرش کیهانی :

  این سبک سبک جدیدی است که بیش 10 الی 12 سال سابقه ندارد این معماری را می توان سبک تکمیل کننده تا خوردگی ( فولدینگ ) و واسازی دانست در هند ، مصر ، یونان ، ژاپن و همچنین غرب در سراسر عصر رنسانس معماران کیهان را در ساختمانهایشان نشان داده اند امروزه نیز معماری باید همان روند را ادامه دهد و به سمت دیدگاههای معاصر که نظریات پیدایش کیهانی را شامل می شود حرکت کند .  و چارلز جنکزشخصی است که مبانی نظری این علوم را واری حوزه معماری کرد ونظریاتی را در این زمینه عنوان کرده که به آن خواهیم پرداخت.

بنیانگذار و صاحب این سبک فرانک گهری است فرانک گهری وپبتر آیزنمن از نمونه معمارانی هستند که به دقت این نوع تغییرات در جهان بینی را زیر نظر دارند و طرحهای خود را با بینش و ایده های روز پیش می برد و کارهای اینان به دلیل عمق سازماندهی اش و جذابیت های نهفته ای که دارد می تواند از خود دفاع کند و در مقابل هر تفسیر تک بعدی مقاومت کند. چرا که دارای یکسری معانی در هم پیچیده است که مرتب در حال تغییر هستند. و ما می دانیم اشیائی که تفاسیر چند بعدی دارند پویا تر هستند.

در این نوع معماری طرحها به صورت فانتزی و دفرمه می باشد

تغییر نگرش نسبت به زندگی اساسا ساده و منظم به سمت دیدگاه پیچیده و طعنه آمیز چیزی است که باید هر فرد از آن عبور کند تاپخته شود .

          شاید مناسب ترین کلام در این زمینه صحبت جکنز در سخنرانی موزه هنرهای معاصر باشد که از تغییر در الگوها و مدل های گذشته صحبت می کرد. به گفته او در زمان ما تغییرات عظیم در علم و همچنین نگاه کل جهانیان به علوم پدیدار شده است که قابل مقایسه با تفکرات گذشته گان نیست. مهمترین زمینه های که جنکز در ارتباط با این تغییرات بحث می کند این گونه است که در تفکر نیوتونی ، جهان همانند ساعت در نظر گرفته می شد و نظمی اهنین بر ان حاکم بود که کل کائنات را در برمی گرفت ، در حالی که در دانش امروز ، جهان منظم و قابل پیش بینی نیست و کل کائنات به مراتب پیچیده تر از ان است که به سادگی و سهولت یک دستگاه مکانیکی کار کند.

 

فهرست:
مقدمه ای بر معماری پرش کیهانی
بخش اول :
 فراکتال
سادگی و پیچیدگی
علم پیچیدگی
چقدر پیچیدگی ؟ یک ارزش شناسی کیهانی
مرز بین نظم و آشفتگی
ناهمانندی کامل. آشفتگی است
بخش دوم :
غیر خطی بودن
معماری موجها و پیچشها
پیدایش ناگهانی – تغییر مرحله ای
عمق سازماندهی
جهان اعجاب انگیز و معماری کیهانی
معماری پیدایش کیهانی
تقلیل گرایی نه ، ترفیع گرایی اری
ظوابط برای معماری
بخش سوم :
بررسی روند شکل گیری مبانی نظری معماری وپیش بینی آن :

دانلود پروژه معماری پرش کیهانی بصورت پاورپوینت: 38اسلاید. پرمحتوا و جدید.

فرمت موجود: powerpoint 
 

*تحویل بصورت آنی بعد از پرداخت

قیمت: 5000 تومان