آریا . دوشنبه 11 آبان 1394 06:00 ق.ظ نظرات ()
دکتر پلان - www.Dr-Plan.com

هتل Nakâra , تیم معماری Jacques Ferrier , فرانسه
مکان اجرا پروژه : Cap dAgde, Hérault (34), France
سال : 2015
مشاور طرح(معمار) : Jacques Ferrier Architectures
کارفرما : Promeo
طراح سازه : André Verdier
زیربنا پروژه : 9700 مترمربع
بودجه : 12 میلیون یورو
عکس : Mathieu Ducros
به گفته معمار پروژه , Agde ، شهری باستانی میباشد که توسط یونانیان بنا شده است , و اکنون به عنوان یکی از مقاصد گردشگران در فصل تابستان و گرم سال در سواحل دریای مدیترانه مشهور است . این منطقه به جهت فاکتورها و گزینه های موثر در جذب توریسم برای اقامتی همراه با آرامش ، یکی از بهترین مناطق برای تفریح و استراحت توریسم اروپایی می باشد .

هتل زیبای Nakâra و طرح توسعه آینده آن به سمت جنوب تا خط ساحلی Agde کشیده شده است . منطقه ای که هنوز نسبتا توسعه نیافته و برخی از پلاک های شهری منفرد باقی مانده است . از دهه 1950 میلادی به بعد ، با تغییر سبک های معماری و موضوعات جهانی شدن ، سبب تغییر ظاهر و سبک معاصر همراه با نفوذ توریسم در منطقه شد .

بر خلاف خیلی از تسهیلات رفاهی ، که بسیار لوکس و عملکردی می باشد , در این پروژه تمرکز بر روی کیفیت های فضا و حس مکان بوده به گونه ای که مخاطب و مهمان احساس آرامش و تعلق به فضا کند . از شاخص های برجسته در طراحی این پروژه ، پوسته خارجی بنا با خلل و فرج آن و تراس های زیبا هتل می باشد . این شبکه های سفید رنگ عظیم که سبب ایجاد عمق در نما نیز گشته است , موجب خلق بازی نور و سایه در فضا گشته است , خلق زمینه ای متفاوت و متغییر به جهت نور , این شبکه های زیبا در عین کاربرد زیبایی شناسی , پاسخی به اقلیم منطقه و وضعیت آب و هوایی می باشد , کنترل ورود نور و نیز تهویه فضاهای نیمه باز از جمله موارد مهم در این طرح می باشد .

از دیگر کاربری های جانمایی شده در طرح توسط تیم معماری Jacques Ferrier Architectures ، استخری زیبا در فضاهای مابین ساختمان ها و بلوک های ساختمانی می باشد , فضایی محصور مابین بناها , با دید و منظر از تراس ها و نماهای شبکه ای پروژه ، که فضایی خصوصی برای مهمانان و توریست ها خلق شده است .دکتر پلان

دکتر پلان سایت برتر معماری

دکتر پلان

دکتر پلاندکتر پلان - سایت برتر معماری ایران